Τρίτη 1 Μαρτίου 2016

H παρουσία των Εβριτών στην 21η αγωνιστική της Football League

Με τις αναμετρήσεις της 21ης αγωνιστικής συνεχίστηκε την Κυριακή και τη Δευτέρα η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Football League.

Ο Στράτος Χιντζίδης ισοφάρισε σε 1-1 με όμορφο σουτ εκτός περιοχής, αλλά τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε στο 70ο λεπτό από τον Ντιόγκο στη νίκη της Κέρκυρας στην Καρδίτσα επί της τοπικής Αναγέννησης με 1-2.

Ο Νίκος Κουρέλλας πέρασε στον αγώνα στο 88ο λεπτό αντικαθιστώντας τον σκόρερ του αγώνα Σταματή στην εντός έδρας νίκη της Ζακύνθου, στην οποία είναι βοηθός προπονητή ο Δημήτρης Νόλης, επί του Αγροτικού Αστέρα με 1-0. Ο Θάνος Τοπούζης ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα του Αγροτικού Αστέρα και αντικαταστάθηκε στο 62' από τον Διαμαντόπουλο.

Ο Σταύρος Σταθάκης αγωνίστηκε σε όλο το ενενηντάλεπτο στην εντός έδρας ''λευκή'' ισοπαλία του Κισσαμικού με τα Χανιά.

Η Λάρισα, στην οποία αγωνίζεται ο Δημήτρης Κομεσίδης πήρε ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς ο Εργοτέλης αποχώρησε από το πρωτάθλημα.