Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015

Πρόκριση στο φινάλε για τη Λυκόφη στον Πέπλο

Σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, με δύο ανατροπές στο σκορ, η Ομόνοια Λυκόφης επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 του Α.Σ. Πέπλου και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα της Νίψας με τη Μάκρη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Δημήτρη Μούτλια, αλλά η ομάδα του Πέπλου ανέτρεψε προσωρινά την εις βάρος της κατάσταση χάρη σε γκολ του Γιαλαματζή στο 30' και του Τσιπλάκη Α. πέντε λεπτά αργότερα. Η Ομόνοια Λυκόφης ισοφάρισε στο 90ο λεπτό με τον Πιρπιρή και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λειβαδίτης σημείωσε το τελικό 2-3 χαρίζοντας την πρόκριση στην ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σιβούδης με βοηθούς τους Κοντάρα και Παπαδόπουλο.

ΑΣ Πέπλου: Ηλιάδης, Τσιπλάκης Β., Μπουγιουκλής, Παπατζελάκης, Κωτούλας, Νικολόπουλος, Σονωβίδης, Πετρίδης, Τσαπάνης, Τσιπλάκης Α., Γιαλαματζής

Ομόνοια Λυκόφης: Μπόγλου, Παπαναστασίου (68' Μπακιρτζής), Γραμμένος, Μαθιουδάκης, Μούτλιας, Καραμπάτσας, Γκαμήλης, Κουρούδης, Μύρος (65' Καραγιάννης), Λειβαδίτης, Πιρπιρής