Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015

Νίκη-πρόκριση του Ακρίτα Νέας Βύσσας επί του Ακρίτα Ορμενίου

Ο Ακρίτας Νέας Βύσσας επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας του Ακρίτα Ορμενίου και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου, όπου θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Δόξας.

Το σκορ της αναμέτρησης ήταν 0-0 μέχρι το 65ο λεπτό της συνάντησης, όταν η ομάδα της Νέας Βύσσας κατάφερε να ανοίξει το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους και στο 89' διαμόρφωσαν το τελικό σκορ. Δύο γκολ για την ομάδα της Νέας Βύσσας σημείωσε ο Σακιζλής και ένα ο Νασιούλης.

Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με απουσίες, ενώ οι αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμών και η κόπωση δεν τους επέτρεψαν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κεσούδης με βοηθούς τους κ. Τσίκο και Κίτσο Χρ.

Ακρίτας Ορμενίου: Βασιλειάδης Β, Παπατχιούδης, Δημητριάδης, Ιλτσής, Παπιντσούδης, Μαραγκούδης, Μπαχτσεβανίδης, Βασιλειάδης Δ., Θεοδοσίου, Θεοχαρίδης, Θεοδωρίδης.
Ως αλλαγή μπήκαν οι Ρουσίδης, Σωτηριάδης και Τσιρούδης.

Ακρίτας Νέας Βύσσας: Πούσκας, Αλεξούδης, Πρισκίδης, Τσοκαλίδης, Τζότζολας, Παντσίδης, Αραμπατζής, Ψαθάς, Σακιζλής, Κουρτίδης, Τσακίρης.