Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου 2015

Ήττα για τον Ολυμπιακό Βόλου του Χιντζίδη στο επεισοδιακό φιλικό με τον Απόλλωνα

Σε φιλική αναμέτρηση, η οποία πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, ο Ολυμπιακός Βόλου ηττήθηκε με 3-2 από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο Στράτος Χιντζίδης πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 30' ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ με τον Γκότοβο και στο 39' ο Αλμπάνης έκανε το 0-2 για την ομάδα του. Στο 67ο λεπτό ο Τζιώρας διαμόρφωσε το 0-3, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τελικό 2-3 μέσα σε τρία λεπτά χάρη σε τέρματα των Πολύζου και Νικολιά.

Λίγο μετά το πρώτο γκολ του Απόλλωνα ακολούθησε ένταση, καθώς οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων τους, ενώ στα τελευταία λεπτά ακολούθησαν συμπλοκές στον αγωνιστικό χώρο, που είχαν ως αποτέλεσμα να αποβληθεί ο Κρητικος, με την ένταση κατόπιν να μεταφέρεται στην εξέδρα, γεγονός που ανάγκασε το διαιτητή να διακόψει το παιχνίδι.

Συντάκτης: Λεωνίδας Κάλφας