Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2015

Nίκη για τον Έβρο Σουφλίου στην Καβάλα

Σε φιλική αναμέτρηση, η οποία πραγματοποιήθηκε το απόγευμα στο γήπεδο του Αμυγδαλεώνα, ο Έβρος Σουφλίου επικράτησε με 3-2 της Καβάλας.

Οι ''αργοναύτες'' άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό με σουτ του Παππά, αλλά η απάντηση του Έβρου Σουφλίου ήταν άμεση, καθώς ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με σουτ του Αβογιάν. Στο 14' ο Λίτσκας με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον Έβρο και στο 37' ο Παππάς έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 40ο λεπτό ο Λίτσκας με προβολή έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Μπάμπη Χρυσοστομίδη.

Ο Χρήστος Μπάτζιος ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα της Καβάλας και αντικαταστάθηκε στο 75' από τον Τουμανίδη.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Βερνέζης με βοηθούς τον Μουμτζάκη και τη Μυλοπούλου.

Α.Ο.Κ.: Αθανασίου, Λιόλιος, Μαργαρίτης, Μπάτζιος (75' Τουμανίδης), Δέντσας (72' Γ. Παπαδόπουλος), Παληγέωργος (72' Αβρ. Παπαδόπουλος), Παππάς, Μπρατσιάνι (68' Μπαντάνης), Κανούλας (46' Παντελίδης), Δουμάνης (75' Μπλιός), Καζάκης

Έβρος Σουφλίου: Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Φραγκούλης, Χατζάκος, Λειβαδιώτης, Αβογιάν, Ευφραιμίδης, Λίτσκας, Μερτίκας, Ζιγκερίδης.
Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι: Λουκίδης, Ζαγκλιβέρης, Αντωνιάδης, Κουτσούλας, Πουλιλιός, Κιλιτζίδης, Αλεξίου, Πετκίδης.