Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων-Ο.Φ.Ι. Ισαακίου 1-0

Η Ένωση Κυανής Ασβεστάδων επικράτησε εντός έδρας με 1-0 του Ο.Φ.Ι. Ισαακίου και σημείωσε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες. Για την ομάδα του Ισαακίου ήταν το πρώτο παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς στην πρεμιέρα είχε ρεπό.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Γεωργίου στο 62ο λεπτό χαρίζοντας τη νίκη στους γηπεδούχους.

Οι δύο ομάδες εύχονται περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιριστή του Ισαακίου, Γιάννη Κοκκοβίδη, ο οποίος τραυματίστηκε στο 20ο λεπτό και αντικαταστάθηκε από τον Δημητρακάκη.

Την επόμενη αγωνιστική η Ένωση Κυανής Ασβεστάδων αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Δόξα Ελληνοχωρίου (17/10, 16:00), ενώ ο Ο.Φ.Ι. Ισαακίου θα φιλοξενηθεί από τον Ατρόμητο Ασπρονερίου (17/10, 16:00).

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Δαλαμπούρας με βοηθούς τη Χρηστίδου και τον Καλαϊτζίδη.

Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων: Eυαγγελίδης, Δεδελούδης Κ., Δεδελούδης Φ., Μυλωνάς, Ανδρικάκης (35' Χαβουζούδης Ν.), Γκαϊδατζής, Κουρτελάκης (75' Παπαϊωάννου), Μπουτζίκας, Γεωργίου (84' Τσελεμπάκης), Στεφόπουλος, Κελεσίδης

Ο.Φ.Ι. Ισαακίου: Υφαντής, Σιουδάκης Δ., Καραμπουρναλής, Τζίνης, Βελισσάρης, Γραμμενίδης, Νοτόπουλος, Δογγαλης, Αποστολόπουλος, Δρακούδης, Κοκκοβίδης (20' λ. τρ. Δημητρακάκης)

Συντάκτης: Λεωνίδας Κάλφας