Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Ήττα στο τάι μπρέικ για τη ΓΕΑ στους Αμπελόκηπους

Η ΓΕΑ ηττήθηκε στο τάι μπρέικ από την πρωτοπόρο Ελπίδα στους Αμπελόκηπους στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Οι γηπεδούχοι, στους οποίους αγωνίζονται ο Νίκος Παντίρης και ο Νίκος Χριστόφας, κατέκτησαν το πρώτο σετ με 25-22. Η ομάδα του Ηλία Κρεούζη αντέδρασε άμεσα και κέρδισε εύκολα τα δύο επόμενα σετ με 25-15 και 25-11 κάνοντας προσωρινά την ανατροπή στο σκορ.

Η Ελπίδα κατέκτησε στις λεπτομέρειες το τέταρτο σετ με 25-23 οδηγώντας το παιχνίδι στο τάι μπρέικ, το οποίο κατέληξε στους γηπεδούχους με 15-7.

Έτσι, η ΓΕΑ έφυγε από τη Θεσσαλονίκη με ένα βαθμό απέναντι σε ένα αντίπαλο, που ξεκίνησε το πρωτάθλημα με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Τα σετ: 25-22, 15-25, 11-25, 25-23, 15-7

Ελπίδα Αμπελοκήπων: Aκριτίδης, Σταυρακάκης, Σαχπατζίδης, Μαυρίδης, Βουλγαρίδης, Χριστόφας, (λ) Ταλαμπίρης/ (λ) Ξένος, Παντίρης, Καραβιδόπουλος, Μπολέτος, Μπατσαράς, Σταυρίδης, Καραντάκης

ΓΕΑ: Κωνσταντινίδης, Στοϊλούδης, Γραμματικάκης, Ανδρεάδης, Μπουφίδης, Δαλδαβερένης, (λ) Αρχοντούδης/Κώττας, Τασάκος