Τρίτη 2 Φεβρουαρίου 2016

Σκόρερ ο Γκασίδης στη νίκη της Κ15 του Πανθρακικού

Ο Κυπαρίσσης Γκασίδης άνοιξε το σκορ στην εκτός έδρας νίκη της Κ15 του Πανθρακικού επί της Skoda Ξάνθης με 1-2 σε εξ αναβολής αναμέτρηση της τρίτης αγωνιστικής του πρώτου γύρου της Superleague K15.

Η ομάδα του Ζόραν Στοϊνοβιτς προηγήθηκε στο 30' με γκολ του Γκασίδη και η Skoda Ξάνθη ισοφάρισε στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού Μπόμπολας απέκρουσε πέναλτι στο 70' και πέντε λεπτά αργότερα ο Χατζηιωαννίδης χάρισε τη νίκη σττην ομάδα της Κομοτηνής διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Ο Κυπαρίσσης Γκασίδης, ο Δημήτρης Μεντίζης, ο Παναγιώτης Σωτηράκης και ο Λάμπρος Κωσταρέλης ξεκίνησαν στη βασική ενδεκάδα της Κ15 του Πανθρακικού και αγωνίστηκαν σ' όλο το ενενηντάλεπτο.

Μετά απ' αυτό το αποτέλεσμα ο Πανθρακικός ανέβηκε στους 14 βαθμούς και έπιασε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας τη Βέροια, η οποία έχει και ένα αγώνα περισσότερο.