Δευτέρα 4 Απριλίου 2016

H παρουσία των Εβριτών στους αγώνες της 26ης αγωνιστικής της Football League

Με τις αναμετρήσεις της 26ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Football League.

H Kέρκυρα του Στράτου Χιντζίδη (αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο) επικράτησε εντός έδρας του Αχαρναϊκού με 2-0.

O Nίκος Κουρέλλας πέρασε ως αλλαγή στο 52' στη θέση του Καρδάρη στην ήττα της Ζακύνθου στα Τρίκαλα με 1-0, αλλά δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του.

Ο Δημήτρης Κομεσίδης αντικαταστάθηκε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου από τον Βέρτζο λόγω ενοχλήσεων στη γάμπα στην εντός έδρας νίκη της Λάρισας επί της Καλλιθέας με 1-0.

Ο Θάνος Τοπούζης δεν αγωνίστηκε στην ισοπαλία του Αγροτικού Αστέρα στο Αίγιο κόντρα στον Παναιγιάλειο με 2-2.

Τέλος ο Κισσαμικός του Σταύρου Σταθάκη πήρε ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς της νίκης λόγω της αποχώρησης του Εργοτέλη από το πρωτάθλημα.