Τετάρτη 18 Μαΐου 2016

Ισοπαλία της Α.Ε. Διδυμοτείχου με τον Ηρακλή Καβάλας

Με τις αναμετρήσεις της δεύτερης αγωνιστικής συνεχίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης η αγωνιστική δράση στον πρώτο όμιλο των μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική κατηγορία, όπου συμμετέχει η Α.Ε. Διδυμοτείχου.

Η Α.Ε. Διδυμοτείχου αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον Ηρακλή Καβάλας στο Δημοτικό Στάδιο <<Δημήτρης Μπακιρτζής>> του Σουφλίου. Η ομάδα του Διδυμοτείχου εξέφρασε διαμαρτυρίες για την υπόδειξη οφσάιντ σε γκολ του Γιαννόπουλου στο 87' και για μη καταλογισμό πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γκέκα στον Θεμελάκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην άλλη αναμέτρηση της αγωνιστικής, η Δόξα Προσκυνητών σημείωσε τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες, καθώς ανέτρεψε το εις βάρος της 0-1 και κέρδισε με 2-1 τον Ορφέα Ξάνθης στο ΔΑΚ Κομοτηνής, χάρη σε γκολ του πρώην μεσοεπιθετικού του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, Θωμά Τσέκου και του Βάσκου, o oποίος είχε σημειώσει και τα δύο γκολ της ομάδας του στην εκτός έδρας νίκη της πρεμιέρας επί του Ηρακλή Καβάλας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου των μπαράζ ανόδου έχουν ως εξής:
Α.Ε. Διδυμοτείχου-Ηρακλής Καβάλας 0-0
Δόξα Προσκυνητών-Ορφέας Ξάνθης 2-1 (51' Τσέκος, 86'  Βάσκος-45' Μουμίνογλου)