Τρίτη 18 Αυγούστου 2015

Ήττα για τον Έβρο Σουφλίου από το Νέστο στη Χρυσούπολη

Σε φιλική αναμέτρηση, η οποία πραγματοποιήθηκε το απόγευμα στο γήπεδο της Χρυσούπολης, ο Έβρος Σουφλίου ηττήθηκε με 4-1 από τον τοπικό Νέστο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Χασάνογλου και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαχαιρούδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 34' ο ίδιος ποδοσφαιριστής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 58ο λεπτό ο Κούτεφ σημείωσε το 4-0. Στο 62' ο Ναθαναηλίδης μείωσε σε 4-1 για τον Έβρο Σουφλίου. Στο 87' το Σουφλί έχασε πέναλτι με τον Δραγανίδη, την εκτέλεση του οποίου απέκρουσε ο Αιβαζίδης.

Την Τετάρτη 19 Αυγούστου στις 18:30 το απόγευμα, στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Μαϊστρου ο Έβρος Σουφλίου θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Μαϊστρου, που θα αγωνίζεται τη φετινή σεζόν στην πρώτη κατηγορία.