Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Tα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων του Κυπέλλου

Με τέσσερις αναμετρήσεις, εκ των οποίων η μία κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, ξεκίνησε σήμερα η δεύτερη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου.

Επίσης, στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση, ο Πυρσός Σιδηρούς επικράτησε με 2-1 στην παράταση της Ασπίδας Βρυσούλας και θα αντιμετωπίσει στη δεύτερη φάση την Α.Ε.Ν. Χιλής.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των σημερινών αγώνων του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου έχουν ως εξής:

(Αγώνας πρώτης φάσης) Πυρσός Σιδηρούς-Ασπίδα Βρυσούλας 2-1 (στην παράταση, 1-1 στην κανονική διάρκεια. Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Σερήφ Δαμάδογλου Εκρέμ και Καραδαή Σεδάτ και το τέρμα της Βρυσούλας ο Κουτσάγιας
(Αγώνες δεύτερης φάσης) Ακρίτας Νέας Βύσσας-Δόξα Δόξας 5-1 (2 γκολ ο Παντσίδης και από ένα οι Γκεργκίδης-Σακιζλής και Αλεξούδης, ενώ το γκολ της Δόξας Δόξας πέτυχε ο Καπουλούς)
Θράκη Φερών-ΑΕΚ Έβρου 3-0 (στα πέναλτι, 2-2 παράταση, 1-1 στην κανονική διάρκεια. Τα γκολ των Φερών σημείωσαν οι Γεωργίου και Μπακιρτζόπουλος και τα πέναλτι οι Καμέας, Αλ. Σιδηρόπουλος και Μπακιρτζόπουλος. Τα τέρματα της ΑΕΚ Έβρου σημείωσαν οι Σταγκόπουλος και Χαρμπής)
Ομόνοια Λυκόφης-ΠΑΕ Νίψας 0-4 (2 ο Μαρμαρίδης και από ένα οι Μπατμανίδης-Λαμπάκος)
ΑΟ Κορνοφωλιάς-Νίκη Απαλού 2-4 (Μακρής, Μπαλάτσιος-4 γκολ ο Σιβούδης)

*Με έντονα μαύρα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου