Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

Άλεξ-ΠΑΕ Ριζίων 3-0

Το Άλεξ επικράτησε με 3-0 της ΠΑΕ Ριζίων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της πρώτης κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Ο Αγγελακάκης άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, ο Καλομπρατσίδης πέντε λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και στο 60' ο Αγγελακάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Την επόμενη αγωνιστική το Άλεξ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ιπποκράτη (10/10, 16:00) και η ΠΑΕ Ριζίων υποδέχεται τον Άρδα Καστανεών (10/10, 16:00).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σουβαράς με βοηθούς τους Κίτσο Κ. και Σουμάκα.

Άλεξ: Κυριακίδης, Παπανικολάου (75' Ατματζίδης), Θώδης, Λυπίτκας, Κολγκέκα, Μαμρικισβίλι (70' Καλυμνιός), Μουχτάρης (46' Πουλουτίδης), Καλομπρατσίδης, Τηλέγραφος, Καλαϊτζίδης, Αγγελακάκης

ΠΑΕ Ριζίων: Οσανλής, Τοκαλατσίδης (46' Αγγελούδης), Μουτάφης, Βενετίδης, Μπατιατίδης, Καστρινός, Γκαρελίδης (46' Κωστογλούδης), Τσομπανούδης, Παγωνίδης, Σαλδης, Νοβοκρεσενίδης (75' Τσακαλίδης)