Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

Ήττα για τη ΓΕΑ στο Αιγίνιο

Η ΓΕΑ αντιμετώπισε εκτός έδρας την αήττητη Νίκη Αιγινίου και γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Η ομάδα του Ηλία Κρεούζη έχει έξι βαθμούς σε πέντε αγώνες, ενώ η ομάδα του Αιγινίου σημείωσε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες (έχει κάνει το ρεπό της).

Οι γηπεδούχοι κατέκτησαν το πρώτο σετ με 25-21, με την ομάδα της Αλεξανδρούπολης, που αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες, να κάνει αξιόλογη προσπάθεια να φανεί ανταγωνιστική και αξιόμαχη.

Η ομάδα του Αιγινίου με ανεβασμένη ψυχολογία από την κατάκτηση του πρώτου σετ, κέρδισε και τα δύο επόμενα σετ με 25-14 και 25-12 αντίστοιχα.

Πλέον, η ΓΕΑ στρέφει την προσοχή της στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τον Αίαντα Ευόσμου, ο οποίος χθες ηττήθηκε στην έδρα του από την ουραγό Ένωση Τούμπας.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ. Πορτοκαλίδης και Τσαμουρτζής.

Τα σετ: 3-0 (25-21, 25-14, 25-12)

ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου: Boυλκίδης, Αναστασιάδης, Λαμπρινός, Γκορίδης, Γεωργόπουλος, Παπαλεξίου, (λ) Κνάπεκ/Ματσκίδης (λ), Ντουντούδης, Κιοσσές, Ιωαννίδης

ΓΕΑ: Κωνσταντινίδης, Μπουφίδης, Στοϊλούδης, Δαλδαβερένης, Αρχοντούδης, Ανδρεάδης, (λ) Μπαξεβανίδης/Κώτας