Πέμπτη 7 Απριλίου 2016

Ήττα για τον Φοίνικα Σύρου των Ανδρεάδη-Ηλία από την Κηφισιά στο Ζηρίνειο

Ο Φοίνικας Σύρου των Ανδρέα Ανδρεάδη και Θεοδόση Ηλία ισοφάρισε δύο φορές στον αγώνα με την Κηφισιά στο Ζηρίνειο, αλλά γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος της Volleyleague.

H Kηφισιά κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-22, ο Φοίνικας Σύρου ισοφάρισε σε 1-1 κερδίζοντας το δεύτερο σετ με 20-25, η Κηφισιά πήρε εκ νέου το προβάδισμα κατακτώντας το τρίτο σετ με 25-19, ο Φοίνικας Σύρου ισοφάρισε ξανά σε 2-2 παίρνοντας το τέταρτο σετ με 23-25 οδηγώντας τον αγώνα στο τάι μπρέικ, το οποίο κατέκτησε η Κηφισιά με 15-12 φτάνοντας στη νίκη με 3-2 σετ.

Ο Ανδρέας Ανδρεάδης αγωνίστηκε ως αλλαγή σημειώνοντας δύο πόντους με 1/4 επιθέσεις και 1 μπλοκ, ενώ και ο Θεοδόσης Ηλίας πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή.

Οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για τον δεύτερο ημιτελικό, που θα διεξαχθεί την Παρασκευή στις 20:00 στο Ζηρίνειο.