Δευτέρα 23 Μαΐου 2016

Τρία μετάλλια ο Κότινος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πινγκ Πονγκ!

Ιδιαίτερα αξιόλογη ήταν η παρουσία των αθλητών και αθλητριών του Κότινου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πινγκ Πονγκ, το οποίο διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στο Βυζαντινό Αθλητικό Κέντρο στον Άλιμο.

Στη δεύτερη μόλις συμμετοχή του σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ο σύλλογος κατάφερε να κατακτήσει δύο χρυσά και ένα χάλκινο μετάλλιο.

Συγκεκριμένα, οι Τέλογλου, Ιωάννου και Αλατσατιανός κατέκτησαν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό κερδίζοντας στον τελικό την ομάδα του ΠΑ.Σ.Κ.Α. με 2-0, μετά από συναρπαστικούς αγώνες.

Στο ατομικό ο Λάζαρος Τέλογλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία του (ΤΤ9-10), ενώ ο Παναγιώτης Ιωάννου το χάλκινο στην κατηγορία TT6.

Ελπιδοφόρα ήταν η παρουσία της Μαρίας Κυριακίδου και της Έλσας Ταχαή, που κάνουν τα πρώτα τους ''βήματα'' στο άθλημα.

Τους αθλητές καθοδήγησε σ' όλους τους αγώνες του τουρνουά η προπονήτρια του συλλόγου και παλιά πρωταθλήτρια του πινγκ πονγκ, Δάφνη Δεληγιάννη.

Συντάκτης: Λεωνίδας Κάλφας