Τρίτη 31 Μαΐου 2016

Nίκη για τον Πανιώνιο των Ουζουνίδη και Σιώπη επί της ΑΕΚ στο φινάλε των πλέι οφ

Με τις αναμετρήσεις της έκτης και τελευταίας αγωνιστικής ολοκληρώθηκε το βράδυ της Τρίτης η αγωνιστική δράση στα πλέι οφ του πρωταθλήματος της Superleague.

O Πανιώνιος του Μαρίνου Ουζουνίδη και του Μανώλη Σιώπη (αγωνίστηκε σ' όλη τη διάρκεια του αγώνα) κέρδισε με 1-0 την ΑΕΚ στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης σ' ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι και σημείωσε την πρώτη του νίκη στη διαδικασία των πλέι οφ. Το νικητήριο γκολ σημείωσε ο Μασούρας στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην άλλη αναμέτρηση της αγωνιστικής ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα, κατέκτησε την πρώτη θέση στα πλέι οφ και εξασφάλισε τη συμμετοχή του στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17' με τον Ροντρίγκες και ο Λουντ ισοφάρισε στο 26ο λεπτό της συνάντησης για να διαμορφωθεί το τελικό 1-1.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της έκτης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ έχουν ως εξής:
Πανιώνιος-ΑΕΚ 1-0 (41' Μασούρας)
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 1-1 (17' Ροντρίγκες-26' Λουντ)