Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

Πρόκριση για τη Θύελλα Κυπρίνου επί της Δόξας Στέρνας

Η Θύελλα Κυπρίνου επικράτησε με 3-1 της Δόξας Στέρνας και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου.

Ο Τσελεμπής άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 6ο λεπτό της συνάντησης και στο 14' ο Θυμνιούδης με τον ίδιο τρόπο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 22' ο Ζέλιος με πλασέ έκανε το 3-0 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μελίδης με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Τονίδης με βοηθούς τους Σαβούδη και Τσομπανίδη.

Θύελλα Κυπρίνου: Κοτζά Χ., Γκαγκαβουζίδης (60' Σκερλέτης), Σύρμου, Κοτζά Μ., Μουτάφης, Κύρου (80' Γώγογλου), Τοπούζης, Σταματίου, Ζέλιος (70' Γαναβέλης), Θυμνιούδης, Τσελεμπής

Δόξα Στέρνας: Αθανασούλας (Τσιφτσίδης), Ντινούδης Απ. (Ρέκκας), Σιμτσάκης, Πασχαλίδης, Τσομπανίδης, Μαντζάρας, Μαύρος, Βούλγαρης, Μητίσης, Μελίδης, Αθανασιάδης (Χατζηχαραλάμπους)