Πέμπτη 26 Μαΐου 2016

Ήττα για τον Πανιώνιο των Ουζουνίδη και Σιώπη από τον ΠΑΟΚ

Mε τις αναμετρήσεις της τέταρτης αγωνιστικής συνεχίστηκαν την Πέμπτη τα πλέι οφ του πρωταθλήματος της Superleague.

O Πανιώνιος του Μαρίνου Ουζουνίδη και του Μανώλη Σιώπη (ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα και αντικαταστάθηκε στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης από τον Μπλέτσα) ηττήθηκε με 2-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα χάρη σε δύο γκολ του Αθανασιάδη στο 14' και στο 25'.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας των πλέι οφ με ένα βαθμό γνωρίζοντας την τρίτη της συνεχόμενη ήττα.

Στην άλλη αναμέτρηση της αγωνιστικής η ΑΕΚ κέρδισε με 3-1 τον Παναθηναϊκό στο Ολυμπιακό Στάδιο και πέρασε στη δεύτερη θέση, όντας δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ. Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Γιόχανσον (5') και Μπαρμπόσα (40'), ο Παναθηναϊκός, που αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές από το 44ο λεπτό λόγω αποβολής του Βιγιαφάνιες, μείωσε στο 54' με τον Λέτο σε 2-1, αλλά ο Μπαρμπόσα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 69ο λεπτό της συνάντησης.