Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

Α.Ε. Διδυμοτείχου-Α.Ο. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 3-1

Η Αθλητική Ένωση Διδυμοτείχου επικράτησε με 3-1 του Ιπποκράτη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της πρώτης κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Η ομάδα του Βαγγέλη Καραπαναγιώτη κατάφερε να προηγηθεί στο 60ο λεπτό της συνάντησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κατσαμάγκα, το οποίο κέρδισε ο ίδιος. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν και ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση με δύο γκολ του Γιαννόπουλου μέσα σε πέντε λεπτά (61' και 66') και ένα τέρμα του Ιντζέ (87'), που διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.

Την επόμενη αγωνιστική η Α.Ε.Δ. αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Α.Ο. Μαϊστρου (11/10, 16:00), ενώ ο Ιπποκράτης υποδέχεται το Άλεξ (10/10, 16:00)

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κυριαζίδης με βοηθούς τους Κοντάρα και Γιασλά.

Α.Ε.Δ.: Δουλούδης Αθ., Ζιαρτούδης (88' Ασπιώτης), Τσίτσκαρης, Τερτσούδης, Τζανετάκος, Δοϊνούδης (60' Παπούδης), Δαρβούδης, Γκατσιούδης (60' Κουρτ Τζιχάντ), Πετρόπουλος, Γιαννόπουλος, Ιντζές

Ιπποκράτης: Σπυριάδης (28' λ.τρ. Τζιαμπαζάκης), Μόκαλης, Άχπα, Δεληγιαννίδης, Γαλανός, Αγοράκης (85' Πασχαλάκης), Μακιτσιάν, Καρίπης (70' Γύλος), Κατσαμάγκας, Παναγιωτόπουλος, Ράλλης