Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

Ομόνοια Φυλακίου-Ασπίδα Θουρίου 1-1

Ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν η Ομόνοια Φυλακίου και η Ασπίδα Θουρίου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του τρίτου ομίλου της δεύτερης κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με τον Σουσαμτσίδη, ο οποίος αποβλήθηκε στο 65ο λεπτό της συνάντησης, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Καλλιοντζή στο 44'.

Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του Μαρίνου, στον οποίο ευχόμαστε περαστικά και ταχεία ανάρρωση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σαβούδης με βοηθούς τους Καλαϊτζίδη και Σταφυλά.

Την επόμενη αγωνιστική η Ομόνοια Φυλακίου αντιμετωπίζει εκτός έδρας το Νεοχώρι (10/10, 16:00), ενώ η Ασπίδα Θουρίου υποδέχεται τη Θύελλα Κυπρίνου (10/10, 16:00).

Oμόνοια Φυλακίου: Μπουρμάς Π., Φαρφάρας, Τερζούδης, Αλμπάντης, Κιουτσίκης, Κελαποστόλου, Παναγιωτίδης, Τσιγκούνης, Σουσαμτσίδης, Μπουρμάς Π., Θεοχαρίδης. Ως αλλαγή έπαιξαν οι Σούτογλου και Γιώτης.

Ασπίδα Θουρίου: Παρουσίδης, Αλτικολάτσης, Καραγιάννης, Μαρίνος, Συριτούδης, Στάϊκος, Καλλιοντζής, Βλάχος, Θεοδώρου, Βογιατζής, Ιωαννίδης. Ως αλλαγή έπαιξαν οι Δουλάκης, Ζηλιασκόπουλος και Ρέπας.

Συντάκτης: Λεωνίδας Κάλφας